MENÜ
[Afterlife] Clan
Ha jönn a zombie ne szarjál be,csak a gombot nyomjad gyors le !!! :)

Call of duty 2 Fegyverek

Brit Fegyverek:

Webley
Lőszer/Tár: 6

Lee-Enfield
Lőszer/Tár: 10

Távcsöves Lee-Enfield
Lőszer/Tár: 10

M1897 Trench Gun:
Lőszer/Tár: 6

M1 Garand
Lőszer/Tár: 8

Sten
Lőszer/Tár: 32

Thompson
Lőszer/Tár: 20

Bren LMG
Lőszer/Tár: 32

Amerikai fegyverek:

Colt.45
Lőszer/Tár: 7

M1 Garand
Lőszer/Tár: 8

M1A1 Carabine
Lőszer/Tár: 15

Springfield
Lőszer/Tár: 5

M1897 Trench Gun:
Lőszer/Tár: 6

Grease Gun
Lőszer/Tár: 32

Thompson
Lőszer/Tár: 20

BAR
Lőszer/Tár: 20

Orosz Fegyverek:

TT-30
Lőszer/Tár: 8

Mosin-Nagant
Lőszer/Tár: 5

Távcsöves Mosin-Nagant
Lőszer/Tár: 5

M1897 Trench Gun:
Lőszer/Tár: 6

Tokarev SVT-40
Lőszer/Tár: 10

PPSh-42
Lőszer/Tár: 35

PPSh
Lőszer/Tár: 71

Német fegyverek:

Luger
Lőszer/Tár: 8

Kar98k
Lőszer/Tár: 5

Távcsöves Kar98k
Lőszer/Tár: 5

M1897 Trench Gun:
Lőszer/Tár: 6

Gewehr 43
Lőszer/Tár: 10

MP40
Lőszer/Tár: 32

MP44
Lőszer/Tár: 30

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Call of duty 4-Modern Warfare

 


Automata fegyverek




Az AK-47 rövidítés az Awtomat Kalaschnikowa, obrasza 47 nevet rejti. A világon a legtöbbet gyártott fegyver, csaknem 100 millió példány létezik, és 55 államban használják. Érdekességképpen megjegyezném, hogy Mozambik állam zászlóján a fegyver szerepel is. Teljesen automata, nagy erõvel rendelkezik. Közepes távon hatásos.





1959 óta több mint 1 millió G3-at vezetett be a német honvédség, a Bundeswehr. A fegyvert különbözõ verziókban is gyártották, és legalább 47 államba importálták. A legtöbb országban nemcsak katonai, hanem rendõrségi fegyverként is használták.
Egy lövéses, nagy tárú fegyver. Közepestõl hosszú távon hatásos.





A Heckler und Kock cég G36-ja a 90-es évek elején született meg, hogy a Bundeswehr-t ellássák egy új modern gépkarabéllyal az elavult G3 helyébe. A fegyver a jól bevált és elterjedt NATO (5.56x45) lõszert tüzeli, és bizonyította, hogy egyaránt hasznos a katonaság, és a rendõrség számára. A G36 kompakt C változata pihekönnyû a maga 2.8 kg-jával.
Teljesen automata, nagy tûzgyorsasággal. Közepes távról hatásos. ( <-Ninj4->)




Az eredetileg Model 4 Carbine-nek elkeresztelt fegyver (5,56 x 45 mm) az amerikai hadsereg számára készült. Felépítése az M16-os fegyverre hasonlít. Teljesen automa, könnyû célzás jellemzi.
Közepes távon hatásos.





Az egyik legelterjedtebb fegyver a világon, az angol hadsereg M16A4-e. Az elméletilg magától tisztuló fegyver a puskapor és egyéb szennyezõdések miatt gyakran okozott halált tulajdonosának. Sok jelentés érkezett olyan katonákról, akik a fegyver szétszedése közben lelték halálukat.
Fél-automata, közepestõl hosszú távon hatásos.





A német Whermacht MG42 illetve FG42 felépítésére emlékeztet. Az USA megpróbálta a fegyvert lemásolni, és karabinerre átépíteni.
Teljesen automata, nagy erõvel rendelkezik. Közepestõl hosszú távon hatásos.





A Squad Automatic Weapon egy könnyû gépfegyver, mely 1982. Február 1-je óta az Amerika Egyesült Államok hadseregében standard-fegyverként alkalmaznak. Az FN (belga Fabrique Nationale cég) Minimi Amerikában gyártott, módosított változata.
Teljesen automata, gyors tüzelésû. Közepestõl hosszú távon hatásos.





A Rutschnoi Pulemjot Degtjarjowa a vörös hadsereg alapfegyvere volt az 50-es és 60-as évek között, a varsói paktum idejében. Könnyû, és megbízható.
Teljesen automata, könnyen kezelhetõ. Közepestõl hosszú távon hatásos.





Az AK-47-es tervei alapjára épülõ fegyver kitalálója Jewgeni Fjodorowitsch Dragunow volt. 1963-ban vezették be a szovjet hadseregben, a varsói paktum idejében.
Fél-automata távcsöves puska. Hosszú távon hatásos.





1969-ben Rock Island Arsenal 1.435 M14-es fegyvert látott el speciális Douglas, Shilen and Hart által gyártott precízebb csõvel, távcsõvel és speciális lõszerrel az amerikai hadsereg és tengerészgyalogság részére, hogy alkalmas legyen mesterlövész feladatokra Vietnámban. Az ún. Designated Marksman Rifle nevezték hivatalosan XM21, majd M21-nek. (Forrás)
Fél-automata távcsöves puska. Hosszú távon hatásos.





Felépítése a Remington 700-on alapszik. A tengerészgyalogság Scout/Sniper mesterlövész puskája.
Tolózáras távcsöves puska. Hosszú távon hatásos.





A Winchester 1200 Defendert minden egyes lövés után fel kell húzni. Az üres patronok egyúttal a jobboldalon távoznak a fegyverbõl. Különbözõ Shotgun töltényekkel is meg lehet töltenia tárat.
Felhúzos shotgun. Rövid távon hatásos.





Az M1014 (Super 90) sörétes puskát az olasz Benelli cég fejlesztette ki. A fegyver az eddigi legmegbízhatóbb fél-automata sörétes, könnyen kibírja az idõjárási viszontagságokat. A fegyvert az USA-ba a HK USA.inc importálja a tengerészgyalogság számára. Több mint 20.000 példányra kötöttek szerzõdést.
Fél-automata shotgun. Rövid távon hatásos. ( <-Ninj4->)





A világ kétségkívül legismertebb géppisztolya a jól ismert UZI. A második világháború után, 1948-ban tervezte az izraeli Uzier Galil õrnagy. Róla kapta a nevét is a fegyver. Három változata van, melyek fõként méretükben térnek el egymástól. Ezek az UZI Standard, UZI Mini (a magyar rendõrség különleges alakulatánál ezt használják) és az UZI Micro, amely a világ egyik leggyorsabb sorozatlövõ fegyvere: tûzgyorsasága közel 1250 lövés/perc(!). Mindhárom változat a NATO standard 9 mm-es Parabellum lõszerrel mûködik, de az amerikai piacra a Mini változatot elkészítették .45-ös ûrméretben is, mivel ott ez a kaliber a legnépszerûbb. Az UZI-nak létezik egy félautomata (csak egyeslövésre képes) változata is, ez az UZI Pistol. Az UZI-k jellemzõje a markolatba helyezhetõ egyenes tár, és a markáns megjelenésû szögletes tok. Az elsõ UZI-k még rögzített tusával rendelkeztek, ma azonban már kihajtható fém válltámasszal készülnek. (Forrás )
Teljesen automata, gyors tüzelésû fegyver. Rövid-közepes távon hatásos.





Amikor a HK fegyvergyár mérnökei a hatvanas évek elején megalkották az MP5 géppisztolyt, még nem is sejtették, hogy világhódító útra fog indulni. A fegyvert eredetileg az NSZK határõrsége és rendõrsége számára készítették, ahol is 1966-ban rendszerbe állt. Hamar felismerték mások is a fegyver kiválóságát, amit mi sem bizonyít jobban, mint hogy Németország mellett számos más ország hadserege, de fõleg rendõrsége rendszeresítette. (Forrás)
Teljesen automata, könnyen használható. Rövid-közepes távon hatásos.





1963 óta kezdték el gyártani ezt a kisméretû gépfegyvert Csehországban, melyet késõbb aztán Afrikába és Lengyelországba is exportáltak. Baloldalt a markolat felett lehet ki/bebiztosítania fegyvert, valamint válthatunk egy illetve folyamatos tüzelésre.
Teljesen automata, gyors tüzelésû fegyver. Rövid távon hatásos.




Az AK(S)-74U vagy Avtomat Kalashnikov 74 Ukorochennyj mint oly sok más szovjet fegyver az AK-47 mintájára készült mikro gépkarabély-t földi jármû konvojok, tankok, helikopterek személyzetének védelmére fejlesztették ki. Ahogy a AK-47 ez a fegyver is megbízható és zseniálisan egyszerû, ráadásul nagyon könnyû és kompakt 2,71 kg-jával, bár hatásos lõtávja csak 200 méter, a játékban ezért is a géppisztolyok közé sorolták.
Teljesen automata, nagy erejû. Rövid-közepes távról hatásos. ( <-Ninj4->)





A gyilkos fegyver napjaink egyik legdivatosabb, legismertebb maroklõfegyvere, hiszen M92F (FS) változatát az USA fegyveres erõi is rendszeresítették M9 pisztoly néven, ráadásul ezzel szokott Bruce Willis kétszázat lõni egy tárból a Die Hard filmekben. Az viszont nem igaz, hogy tárbiztosítása volna, tehát kivett tárral is képes lövések leadására. (Forrás)
Fél-automata, nagy tárú. Rövid távon hatásos.





Fél-automata, közepes tárú és erejû. Rövid távon hatásos.





Heckler & Koch által poliamidból készített USP (Universal Selbstlade Pistole, univerzális öntöltõ pisztoly) magas üvegszáltartalma véd a kémiai károsodás, és rozsdásodás ellen, valamint ellenállóvá teszi a hõmérsékletingadozással szemben. A pisztolycsõ acélból készült. A fegyver tesztelése során kiderült, igen megbízható és masszív -42°C-tól akár +67°C-ig is.
Fél-automata, közepes tárú és erejû. Rövid távon hatásos.





Az elsõ mûködõ prototípusát a fegyvernek 1981-ben az IMI (Israel Military Industries) fejlesztette ki Sivatagi Sas néven. A fegyver a pisztolyokhoz hihetetlenül nagy .50 Magnum lõszert tüzeli, így méltón nyerte el a "Faltörõ" becenevet. A fegyvert csak két kézzel lehet üzemeltetni, mert ha egy kézzel lövünk vele nagy az esélye, hogy nem ússzuk meg enyhe fájdalomma.
Fél-automata pisztoly. Kis tár-kapacitás, nagy erejû. Rövid távról hatásos. ( <-Ninj4->)





Elvakítja az ellenfelet, mikor felrobban.






Füst képzõdik, mikor felrobban.






Az ellenfél elveszti a tájékozódását.






Közelítõ távcsõ.






Gránátvetõ az assault fegyverekhez. EZ LECSERÉLI A PERK 1-ET.





Könnyebbé teszi a célzást.





Lecseréli a vasból készült célzót a pontosabb célzásért.





A GPS-en nem lehet látni, mikor lõnek vele.


És végül DeeJay nevû olvasónk küldött nekünk egy képet a fegyverek statisztikai adatairól, mint sebzés, hatótávolság, stb.
Call of duty 5-Word At War

 

 

Pisztolyok

Colt M1911
Kaliber: .45 ACP
Csőhossz: 127 mm
Üres tömeg: 1,1 kg
Tárkapacitás: 7
Torkolati sebesség: 262 m/s

Nem túlzás azt állítani, hogy a .45 ACP Colt M1911 megjelenése átformálta a maroklőfegyverek történetét. Az M1911 John Moses Browning termékeny elméjének szülöttje volt. 23 méteren közel 460 joule becsapódási energiát produkált a lőszer, ami jó megállítóerőnek bizonyult. Egészen 1985-ig (!) maradt rendszeresített oldalfegyver az USA fegyveres erőinél.

Walther P38
Kaliber: 9mm Luger
Csőhossz: 127 mm
Üres tömeg: 1,0 kg
Tárkapacitás: 8
Torkolati sebesség: 315 m/s

Felmerült az igény egy olcsóbb, kevésbé bonyolultabb pisztolyra a Luger P08-nál. 1939-ben kezdték meg katonai tesztelését. Gyártása elődjénél jóval egyszerűbb és olcsóbb volt, 1943-ra ki is szorította azt. Bár pontosságban a Luger felülmúlta a P38-at, ezt a típust lehetett tűzkészen viselni, míg előbbit nem.
Tula/Tokarev TT-33
Kaliber: 7,62 x 25 mm
Csőhossz: 117 mm
Üres tömeg: 0,8 kg
Tárkapacitás: 8
Torkolati sebesség: 411 m/s

Ezeket a pisztolyokat eredetileg a Tulai Állami Fegyvergyárban készítették, tervezőjük pedig Fjodor Tokarev volt. A TT-33 sok ponton hasonlít az M1911-re. A TT-30-hoz képest tovább egyszerűsödött a konsktrukció. Komoly előnye, hogy elsütőszerkezete kompletten kiemelhető a tokból, könnyen tisztítható. Közel 1,7 millió darab készült belőle.
Nambu (14-es típus)
Kaliber: 8 mm Nambu
Csőhossz: 120 mm
Üres tömeg: 0,9 kg
Tárkapacitás: 8
Torkolati sebesség: 290 m/s
Az 1925-ben megjelent pisztoly a 4-es típus leegyszerűsített változata. Kijiro Nambu nyugalmazott ezredes tervezte. A tár kivételekor a zár előrecsap, így csőretöltéshez újra hátra kellett húzni. A fegyver (egyik) komoly hibája, hogy nehézkes a tárcseréje. A mandzsúriai hadjáratok alatt derült ki, hogy a kisméretű sátorvas miatt a fegyvert szinte lehetetlen kesztyűben használni. A japán hadipisztolyok ócskaságának okát nehéz megtalálni, különösen, mivel sok közülük a teljesen jó nyugati pisztolyok másolatának indult.
Smith & Wesson Model 27
Kaliber: .357 Magnum
Csőhossz: 102 mm
Üres tömeg: 1,3 kg
Tárkapacitás: 6
Torkolati sebesség: 365 m/s

1935-ben mutatták be, napjainkig gyártják. Az első revolver volt, ami a lenyűgöző stophatású .357 Magnum lőszert használta. Maga George Patton tábornok is rendelkezett egy darabbal, melyet „gyilkos fegyver"-nek nevezett. Luxusdarabnak számított, hiszen majd kétszer annyiba került, mint egy M1911-es.
Ismétlőpuskák

Kar98k
Kaliber: 7,92 x 57 mm Mauser
Csőhossz: 600 mm
Üres tömeg: 4,1 kg
Tárkapacitás: 5
Torkolati sebesség: 760 m/s

A híres Mauser féle forgó-tolózáras rendszer tökéletesített változatával készült. Ütőszege különösen gyorsan csapott előre, ezzel segítve a pontos lövést. Mindkét világháborúban a német gyalogság alapvető fegyvere volt, azonban más országokban is rendszeresítették. Megközelítőleg 14 millió darabot gyártottak belőle összesen. A k betű a „kurz" (rövid) szóra utal, azonban ez a variáns nem csak a csőhosszban tér el az eredeti Mauser 98-tól. Alkalmas lett puskagránát kilövésére, hajlított lett a felhúzókar, és még megannyi kényelmi/funkcionális változtatást hajtottak rajta végre.
Springfield Model 1903
Kaliber: .30-06 Springfield
Csőhossz: 610 mm
Üres tömeg: 3,94 kg
Tárkapacitás: 5
Torkolati sebesség: 813 m/s

Néhány apróbb módosítást követően, 1906-ban került széles körű rendszeresítésre. Igen nagy népszerűségre tett szert, a beceneve „csendes halál" volt. Tárkapacitása csak a brit Short Magazine Lee-Enfield-el összevetve volt alacsonyabb, a németek Kar98-ával szemben nem. Az M1 Garand rendszeresítéséig volt hivatalosan állományban, de egyes példányait mesterlövész feladatokra még a vietnámi háborúban is alkalmazták.
Moszin-Nagant Model 1891/30
Kaliber: 7,62 x 54 R
Csőhossz: 730 mm
Üres tömeg: 4,0 kg
Tárkapacitás: 5
Torkolati sebesség: 785 m/
s
Az eredeti M1891 egy klasszikus forgó-tolózáras puska volt 5 darabos szekrénytárral. A szovjet hadsereg alapvető gyalogsági fegyvere volt. Az eredeti 802 mm-es csőhosszt 730 mm-re rövidítették, valamint új irányzékot is kapott. Optikai irányzékkal ellátva mesterlövészfegyverként is használható volt, kiemelkedően szolgált a sztálingrádi csatában. Részben ennek köszönhetően váltak híressé az orosz mesterlövészek, mint például Vasily Grigoryevich Zaitsev, és Ivan Sidorenko.
Arisaka 99-es típus

Kaliber: 7,7 mm 99-es típus
Csőhossz: 655 mm
Üres tömeg: 3,9 kg
Tárkapacitás: 5
Torkolati sebesség: 715 m/s

A japánok Kína elleni háborúja azt a tapasztalatot hozta, hogy nagyobb teljesítményű lőszert tüzelő fegyverre lenne szükség. Végül egy 7,7 mm-es ismétlőpuska mellett döntöttek. A puskának egy lefelé kihajtható, drótból készült támasztéka volt, mely igazán szokatlan. Célja elvileg a pontos tüzelés segítése lett volna, azonban nem volt kellően merev, így használhatatlan volt. Az új lőszer és fegyver tömeges bevezetésére a háború kitörése miatt azonban már nem volt mód.
PTRS-41
Kaliber: 14,5 x 114 mm
Csőhossz: 1219 mm
Üres tömeg: 20,3 kg
Tárkapacitás: 5
Torkolati sebesség: 1013 m/s

Bár a játékban az ismétlőpuskák közé van sorolva, valójában egy szovjet félautomata páncéltörő puskáról van szó. A maga 20 kilójával a játék legnehezebb lőfegyvere. A keleti fronton használták széles körben. Hatékonynak bizonyult a korai német tankok, és egyéb könnyűpáncélos járművek ellen, azonban használták géppuskafészkek és aknavetőállások megsemmisítésére is. Egyetlen hibája, hogy hajlamos volt elkoszolódni, és ez által beragadni.
Öntöltő puskák
Gewehr 43
Kaliber: 7,92 x 57 mm Mauser
Csőhossz: 546 mm
Üres tömeg: 4,1 kg
Tárkapacitás: 10
Torkolati sebesség: 775 m/s

A németek az öntöltő puskák fejlesztésében az úttörők közé tartoztak. A szovjet SZVT-40 megjelenése csak sürgette a németeket egy saját félautomata puska kifejlesztésében. A Gewehr 41 sikeresen vette az akadályokat a csatapróbákon, azonban a gázelvételes rendszer megvalósítása nem volt tökéletes. Ezen kívül orrnehéz és súlyos volt, ezért csak korlátozott számban gyártották. Az 1943-ban rendszeresített Gewehr 43-ban ezeket a hibákat mind orvosolták, ami által legalább olyan jó fegyverré vált, mint az M1 Garand, vagy az SZVT-40.
Tokarev SzVT-40
Kaliber: 7,62 x 54 mm R
Csőhossz: 625 mm
Üres tömeg: 4,9 kg
Tárkapacitás: 10
Torkolati sebesség: 830 m/s

A Fjodor Tokarev által tervezett SzVT-40 öntöltő puska az 1920-as évek elején kezdődött fejlesztési folyamat eredménye. A kezdeti hiányosságok kijavítása után kezdték el sorozatban gyártani, mintegy 2 millió darab készült belőle. Csőszájfékkel elátott, és automata tüzelésre képes variánsa is létezett, azonban mesterlövészpuskának alkalmatlan volt, vertikális pontatlansága miatt. Az SzVT gyártása a többi szovjet gyalogsági fegyverhez képest bonyolultabb volt, így gyártását 1944-ben beszüntették.
M1 Garand
Kaliber: .30-06 Springfield
Csőhossz: 610 mm
Üres tömeg: 4,4 kg
Tárkapacitás: 8
Torkolati sebesség: 853 m/s

Az 1936-ban bevezetett Garand volt az első, hadseregben általánosan rendszeresített öntöltő puska a világon. Kiváló fegyver volt: robosztus, egyszerű, és megbízható (habár nehéz és kis tárkapacitású). Tárazási megoldása elég egyedi, az újratöltés egy nyolc lőszert tartalmazó töltőkeret behelyezésével történt. A fegyver újratöltésére nem üres állapotban nem volt gyors lehetőség, ez sokszor lőszerpazarláshoz vezetett. Az utolsó lőszer kilövése után a töltőkeret csilingelő hanggal kivetődött, mely taktikailag végzetes volt. Az M1 Garand volt a legnagyobb számban bevetett amerikai lövészfegyver a II. világháborúban, 1950-ig összesen több mint 5,5 milliót gyártottak belőle.
M1 Carbine
Kaliber: .30 M1 Carbine
Csőhossz: 458 mm
Üres tömeg: 2,5 kg
Tárkapacitás: 15/30
Torkolati sebesség: 585 m/s

Nem sokkal a II. világháború kitörése előtt az USA fegyveres erőinél az a döntés született, hogy a pisztoly és a puska tűzereje közti rést kitöltő könnyű, öntöltő fegyverre van szükség. A cél az volt, hogy a tisztek, sofőrök, híradósok számára egy könnyen viselhető fegyvert adjanak. 1941 végére az M1 Carbine mellett döntöttek. Lőszere a korai köztes lőszerek egyikének tekinthető. Igen népszerűvé vált, bár sokan kritizálták megállító ereje miatt. A mai PDW-koncepció előfutára.
Géppisztolyok
Thompson M1A1
Kaliber: .45 ACP
Csőhossz: 267 mm
Üres tömeg: 4,9 kg
Tárkapacitás: 20/50
Torkolati sebesség: 281 m/s

A Thompsont az első világháború alatt fejlesztették ki, azonban túl későn érkezett ahhoz, hogy bevethessék. A jó reklámoknak köszönhetően folyamatosan vásárolt belőle a rendőrség, és persze a bűnözők. Elődje, az M1928A1 háborús fegyverként luxuskivitelűnek tűnt, ezért 1942-ben rendszeresítették a leegyszerűsített változatát, az M1A1-et. Ezen a variánson már nem volt csőszájfék és hűtőborda, valamint az 50 darabos csigatárat sem volt képes már elfogadni. A katonák között kedvelt fegyver volt átütőereje és megbízhatósága miatt.
MP 40
Kaliber: 9 mm Parabellum
Csőhossz: 251 mm
Üres tömeg: 4,0 kg
Tárkapacitás: 32
Torkolati sebesség: 365 m/s
Az MP 38 volt az első géppisztoly 1918 óta, melyet a német haderő rendszeresített. A gyártása kissé hosszadalmas és drága volt, ez az MP 40 kialakításához vezetett. A préselt lemezek használata és a ponthegesztés lényegesen egyszerűbbé tette a gyártást. Készült belőle kettős, egymáshoz rögzített tárakkal ellátott változat is (MP 40/II), azonban kiegyensúlyozatlansága miatt ez nem lett sikeres. Az MP 40-ből 1945-ig mintegy egymillió darabot gyártottak.

8 MM 100/40-es típus

Kaliber: 8x21 mm Nambu
Csőhossz: 228 mm
Üres tömeg: 3,8 kg
Tárkapacitás: 30
Torkolati sebesség: 335 m/s
A japán birodalmi hadsereg nagyon lassan kezdte el rendszeresíteni a géppisztolyokat. A 100-as típust 1940-ben mutatták be. A hadsereg kérésére bajonettel fel lehetett őket szerelni. 4 évvel később készült behajtható tusás változat is. Annak ellenére, hogy egészen jó fegyver volt, mindössze tízezer darab készült belőle. Valószínüleg sok ezer katona életét mentette meg az, hogy a japánok nem fektettek több energiát a géppisztolygyártásba.
PPSh-41
Kaliber: 7,62x25 mm Tokarev
Csőhossz: 269 mm
Üres tömeg: 3,63 kg
Tárkapacitás: 35/71
Torkolati sebesség: 488 m/s

Georgij Spagin tervezte, 1941-ben kezdődött meg kisszériás gyártása. A katonai tesztek után 1942-ben rendszeresítették. Naponta 3000 darab ilyen géppisztolyt voltak képesek gyártani az oroszok. Magas tűzgyorsasága ellenére nyugpdtan viselkedik, azonban a csőköpeny elejét kompenzátornak alakították ki. Mostoha körülmények között is működött, karbantartást nem nagyon igényelt. Néhány hátránya ellenére megbízhatósága és alacsony visszarúgása miatt kedvelt volt.
Gépkarabélyok
Sturmgewehr 44 (MP44)
Kaliber: 7,92 x 33 mm
Csőhossz: 420 mm
Üres tömeg: 5,1 kg
Tárkapacitás: 30
Torkolati sebesség: 647 m/s
Az 1943-ban kifejlesztett MP43 az első modern értelemben vett gépkarabély. A puskatölténynél rövidebb, de a pisztolytölténynél sokkal erősebb és jobb ballisztikai tulajdonságokkal bíró köztes lőszert tüzel. Ezáltal alkalmas volt a katona egyéni lőfegyvereként kiváltani az ismétlőpuskát, a géppisztolyt, és esetenként a golyószórót is. Bár gyártását leegyszerűsítette a préselt lemezek használata, sohasem állt rendelkezésre elegendő számban. A típus MP34 majd MP44 nevét 1944-ben propagadnacélokból Sturmgewehr-re változtatták, a gépkarabély kategóriát ez a szó jelöli azóta is a német nyelvben.
Géppuskák
Browning Automatic Rifle 1918A2
Kaliber: .30-06 Springfield
Csőhossz: 610 mm
Üres tömeg: 8,9 kg
Tárkapacitás: 20
Torkolati sebesség: 855 m/s
A BAR volt az első modern gyolyószóró, így nagy sikert aratott, hisz a szövetségeseknek nem is volt ehhez hasonló eszközük. Az A1-es változat alkalmas volt egyes- és sorozatlövésre, elején villaállvány található. Az A2 csak automata tüzelésre volt képes, azonban ellátták tűzgyorsaságváltóval. Óriási hátrarúgása ellenére kiváló fegyver volt, több ország is rendszeresítette, köztük a britek is. A BAR-t még a vietnámi háborúban is bevetették.
Browning Model 1919A4
Kaliber: .30-06 Springfield
Csőhossz: 610 mm
Üres tömeg: 14,0 kg
Tárkapacitás: 150
Torkolati sebesség: 854 m/s
A Browning M1919 egy tipikus általános célú géppuska volt, melyet kis módosításokkal lehetett használni harckocsikban és páncélozott járművekben egyaránt. A fegyver csövét perforált hűtőköpeny veszi körül. Adogatása szövetből készült, 150 darabos hevederből történik. Az M1919 a II. világágháborúban az amerikai haderő meghatározó géppuskatípusa volt.
Degtyarjev DP-28
Kaliber: 7,62x54 mm R
Csőhossz: 605 mm
Üres tömeg: 9,3 kg
Tárkapacitás: 47
Torkolati sebesség: 849 m/s
A DP golyószóró volt a II. világháború során a szovjet fegyveres erők alapvető golyószórója. Gyártása nagyon gyors és olcsó volt - kevesebb, mint 80 alkatrészből állt. Jól bírta a koszt és a szennyeződést. Csak sorozatlövésre alkalmas, 47 darabos dobtára a fegyver tetején helyezkedik el. Legfőbb hibája a tár sérülékenysége. Más országok is rendszeresítették, a vietnámi háborúban is bevetették.
99-es típus
Kaliber: 7,7 mm Arisaka
Csőhossz: 600 mm
Üres tömeg: 10,4 kg
Tárkapacitás: 30
Torkolati sebesség: 715 m/s

A japánok a kínai, mandzsúriai harcok során rengeteg kellemetlen tapasztalatot szereztek a 96-os típussal kapcsolatban. Továbbfejlesztése a 99-es típus lett, 1937-ben rendszeresítették. A fegyver hűtőbordás csővel és villaállvánnyal rendelkezik. Erre is szerelhető bajonett, ami az agresszív japán harcászatnak köszönhető, miszerint a golyószóró a lövészekkel együtt rohamoz.
MG 42
Kaliber: 7,92x57 Mauser
Csőhossz: 628 mm
Üres tömeg: 12,1 kg
Tárkapacitás: 50/heveder
Torkolati sebesség: 756 m/s

Elődje az MG 34, jó fegyver volt, azonban lassan gyártható és bonyolult. E miatt a szennyeződéstűrő képessége nem a legjobb, azonban ezt kiküszöbölte az utód, az MG 42. A II. világháború egyik legjobb géppuskája. Magas megbízhatóságú, óriási tűzgyorsaságú fegyver. Hangját a szövetséges katonák a szakadó vászonhoz hasonlították. A „villámgéppuska" becenevet kapta. Az MG 42 megteremtette az általános célú géppuska fogalmát.
FG 42
Kaliber: 7,92x57 mm Mauser
Csőhossz: 508 mm
Üres tömeg: 4,5 kg
Tárkapacitás: 20
Torkolati sebesség: 762 m/s
A Fallschirmjägergewehr 42 ejtőernyős vadászpuskát 1942-ben rendszeresítették, egyike volt az első önműködő puskáknak. Fő hibája a lőszerében rejlik, hisz az túl erős egy ilyen méretű és tömegű fegyverhez. Hátrányai ellenére a jól képzett katonák kezében igen hatásos fegyvernek bizonyult. Egyes- és sorozatlövések leadására egyaránt alkalmas.
Sörétes puskák
Winchester M1897
Kaliber: 12 gauge
Csőhossz: 508 mm
Üres tömeg: 3,6 kg
Tárkapacitás: 5+1

A fülöp-szigeteki hadjárat dzsungelbéli ismeretei alapján az amerikai hadsereg felismerte, hogy a sörétes puska a lövészárkokban igen hasznos fegyver. A hadseregnél rendszeresített fegyveren apró módosításokat hajtottak végre: a csőre egy perforált hűtőköpenyt raktak, aminek az elejére lehetett felerősíteni az M1917-es bajonettet. A németek egyenesen gyűlölték a „trench gun"-t, még hivatalos panaszt is tettek miatta Genfben. A fegyver gyenge pontja a töltény volt, ami egészen a háború végéig kartonborítású volt, ezáltal nem bírta az időjárási viszontagságokat.
Winchester Model 21
Kaliber: 12/16/20/28 gauge
Csőhossz: 711 mm
Üres tömeg: N/A
Tárkapacitás: 2

A Winchester Model 21 duplacsövű sörétes puska, napjainkig gyártják. Gyártása nagy szakértelmet kíván, és rendkívül időigényes. Luxusfegyvernek minősül, harcászati célokra nemigen használták. Összesen alig több mint 30,000 darabot készítettek belőle. Bár sorozatban gyártják, minden darab egyedi, a megrendelő kívánságai alapján készítik el.

 

Másodlagos gránátok
AN-M8 füstgránát
Jelleg: Acél test, hengeres alak
Töltet: 538 gramm hexaklóretán keverék
Teljes tömeg: 680 gramm
Bevetési távolság: Egy átlagos katona 30 méterre képes eldobni
Kibocsátási időtartam: 2,5 perc

Teljes neve Army/Navy Model 8 HC Smoke Grenade, vagyis tengerészeti/harcászati HC füstgránát 8-as modell, ahol a HC a töltetre utal. Ezt a füstgránátot az amerikai haderő használja föld-föld és föld-légi jelzésre, de a gyalogsági egységek fedezésére is alkalmas. Bár a játékban szabadon járhatunk a füsttel terített részeken, valójában ez védőfelszerelés nélkül nem lenne lehetséges. A hexaklóretán (perklóretánként is ismert) nagyon veszélyes anyag, irritálja a bőrt, a tüdőt, és a szemeket. Ha élesítés után nem dobták el a gránátot időben, súlyos égési sérüléseket szenvedhetett a használója.
Tabun gázgránát
Jelleg: Acél test, hengeres alak
Töltet: Tabun
Teljes tömeg: N/A
Bevetési távolság: N/A
Kibocsátási időtartam: N/A

Ez egy kitalált eszköz, valójában maga a gránát nem létezett. A Tabun harci ideggáz, azonban cseppfolyós volt, bevetése permetként történt. 1936 végén Gerhard Schrader német vegyész rovarirtó szerekkel való kísérletezés közben állította elő ezt az igen mérgező foszforvegyületet. Nem volt célja halálos fegyver készítése, csupán az akkori német törvények értelmében felfedezését kötelessége volt bejelenteni, és ezt - törvénytisztelő állampolgár lévén - meg is tette. Egy hónappal később egyik asszisztense véletlenül kifröccsentett egy apró cseppet, így szerzett keserű tapasztalatot a saját maga által kifejlesztett szerről, bár a labor összes dolgozója túlélte a balesetet. A tabun ideggáz, tehát az idegpályákat támadja meg. A gerincoszlop üzenettovábbító képességét teljesen blokkolja, így az áldozat elveszti kontrollját a saját teste felett. A pupilla összehúzódik, az emésztés és a szívverés megáll, a be és kilégzés nem történik meg, így a szervezet sejtjei megfulladnak. Színtelen, szagtalan, már nagyon kis mennyiségben halálos, a bőrön át szívódik fel.
Jelzőfény

A játékban megtalálható jelzőfényről nincs pontos adat, hogy milyen típusú is lenne. Kézből indítható jelzőfényeket területek megjelölésére használtak, például tüzérségi célpontok, ejtőernyős csapatok landolási helye, stb. Egyéb célokra pisztolyból indítható jelzőket használtak, praktikussága miatt ez igen népszerű volt. A töltetet gyors, fényes égése miatt nagyrészt magnézium alkotja.

 

Egyéb eszközök (Perk 1)


M9A1 Bazooka

 

Szolgálatban: 1942-napjainkig
Csőhoszz: 1370 mm
Üres tömeg: 6,5 kg
Kaliber: 2,36 inch Bazooka

A Bazooka szó egy becenév, amelyet általánosan használtak az amerikai hordozható RPG-kre (rocket propelled grenade). Ezt a becenevet a bazooka nevű hangszerről kapta (nincs magyar megfelelő), hasonló alakja miatt. A Bazooka az első generációs RPG-k közé tartozik. Segítségével robbanótölteteket lőhetünk páncélozott járművekre, géppuskafészkekre, és bunkerekre. Az Észak-afrikai csaták során a németek rengeteg ilyen fegyvert zsákmányoltak. Megvizsgálásuk után elkészítették saját verziójukat, a megnövelt robbanótöltetű Panzerschrecket. A név általánossága miatt az összes vállról üzemeltethető rakétavetőt bazookának szokták hívni.
Satchel Charge

Ez egy általános elnevezés kisméretű robbanószerekre, mint azt a neve is takarja („táska-bomba", egy táskában is elfér). A játékban ha ezt a perket választjuk, 2 darab eszközt kapunk. Három TNT töltet van egymáshoz erősítve. Kapunk egy detonátort is hozzá, amely egy dinamó segítségével generál áramot a detonációhoz. Azonban a TNT-re az elektromos áram nincs hatással, ezért használnak egy segéd- , vagyis detonátortöltetet. Ez legtöbbször ólóm-azid, mely könnyen berobban elektromos áram hatására, elegendő energiát biztosítva más robbanótölteteknek a detonációhoz.
S-mine
Tömeg: 4,1 kg
Magasság: 127 mm
Legyártva: 1,93 millió darab
Töltet: 182 grammnyi TNT

Német fejlesztésű ugróakna, az elnevezés a német Schrapnellmine szóból ered. „Bouncing Betty"-ként is ismert, az ugróaknákra ez a becenév ragadt általánosan. A franciák csak „silent soldier"-nek, vagyis halk katonának becézték hatékonysága miatt. Kulcs szerepe volt a harmadik birodalom védelmi stratégiájában. Aktviálódás után körülbelül mellkasmagasságig ugrott fel, felrobbant, ezzel srapnelt és acélgolyókat szórva minden irányban. Ezek az aknák nagyon nagy veszteségeket okoztak a szövetségeseknek. Lelassították, sőt, néhol visszavonulásra is késztették az ellenséges csapatokat. Még a háború után is sokan másolták. Halálos, és egyben sikeres volt, az egyik legmeghatározóbb fegyvere volt a második világháborúnak.
M2-es lángszóró
Üres tömeg: 19,5 kg
Legyártva: 14,000 darab
Hatótáv: 20 m
Töltet: napalm-gázolaj keverék + nitrogén (hajtógáz)

Az M2-es típusú lángszóró egy egy ember által működtethető, hordozható fegyver volt. 1940-ben tervezték, napjainkig gyártják. A II. világháborúban a japánok elleni csatákban használták legnagyobb számmal, kisebb bunkerek, lövészárkok megtisztítására. Bár a játékban korlátlan ideig tüzelhetünk vele, a valóságban nagyon hamar kifogyott. Több fajtája is létezett, a koreai és vietnámi háborúkban egyaránt használták.
Call Of Duty 6 Modern Warfare 2

Elsődleges fegyverek

 

Másodlagos fegyverek

Call of Duty 7- Black Ops

Géppisztolyok

  1. Skorpion
  2. Mp5k
  3. MAC11
  4. Ak-74u
  5. UZI
  6. PM-63
  7. MPL
  8. Spectre

Gépkarabélyok

  1. M16
  2. Enfield
  3. M14
  4. FAMAS
  5. GALIL
  6. AUG
  7. FN FAL
  8. AK-47
  9. Commando
  10. G11

Géppuskák

  1. Death Machine
  2. RPK
  3. M60
  4. HK21

Mesterlövész puskák

  1. Dragunov
  2. WA2000
  3. L96A1

Sörétes puskák

  1. KS-23
  2. SPAS
  3. Olympia
  4. Ithaca
  5. HS-10

Pisztolyok

  1. ASP
  2. M1911
  3. Python
  4. Makarov
  5. CZ75

Gránátvetők

  1. RPG
  2. China Lake
  3. Grim Reaper
  4. Strela-3
  5. M72 LAW

Kiegészítők

  1. Ballistic Knife
  2. Crossbow
  3. Machete
  4. Carcano

Géppisztolyok

Skorpion


Gyártó: Česká zbrojovka Uherský Brod

Model: Škorpion vz. 61m

Prototípus: 1959

Megjelenés éve: 1961

Származás: Csehszlovákia

Kaliber: 7.65x17mm Browning SR (.32 ACP)

Tüzelési mód: Automata

Torkolati sebesség: 850 golyó/perc

Hatótáv: 25m

MP5k


Gyártó: Heckler & Koch

Model: Maschinenpistole 5 Kurz

Prototípus: Ismeretlen

Megjelenés éve: 1976

Származás: Németország

Kaliber: 9x19mm Luger/Para

Tüzelési mód: Fél / Automata

Torkolati sebesség: 900 golyó/perc

Hatótáv: 100m

MAC11


Gyártó: Military Armament Corporation

Model: Military Armament Corporation Model 11 (MAC M11)

Prototípus: 1972

Megjelenés éve: 1972

Származás: USA

Kaliber: .380 ACP

Tüzelési mód: Automata

Torkolati sebesség: 1200 golyó/perc

Hatótáv: 25m

AK-74U


Gyártó: Izhevsk Mechanical Works

Model: AKS-74U carbine

Prototípus: 1974

Megjelenés éve: 1974

Származás: Szovjetúnió

Kaliber: 5.45x39mm

Tüzelési mód: Automata

Torkolati sebesség: 650-735 golyó/perc

Hatótáv: 350-500m

UZI


Gyártó: Israel Military Industries (IMI)

Model: Uzi, Prototípus: 1948

Megjelenés éve: 1950

Származás: Izrael

Kaliber: 9x19mm Parabellum / .45 ACP

Tüzelési mód: Automata

Torkolati sebesség: 600 golyó/perc

Hatótáv: 200m

PM63


Gyártó: Łucznik Arms Factory

Model: PM-63 RAK

Prototípus: 1950

Megjelenés éve: 1964

Származás: Lengyelország

Kaliber: 9x18mm Makarov

Tüzelési mód: Automata

Torkolati sebesség: 650 golyó/perc

Hatótáv: 175m

MPL


Gyártó: Carl Walther GmbH

Model: Walter MPL

Prototípus: Ismeretlen

Megjelenés éve: 1963

Származás: Németország

Kaliber: 9x19mm Parabellum

Tüzelési mód: Automata

Torkolati sebesség: 550 golyó/perc

Hatótáv: 200m

Spectre


Gyártó: Societa Italiana Tecnologie Speciali S.p.A.

Model: Spectre M4

Prototípus: Ismeretlen

Megjelenés éve: 1985

Származás: Olaszország

Kaliber: 9x19mm Parabellum.45 ACP

Tüzelési mód: Fél / Automata

Torkolati sebesség: 850 golyó/perc

Hatótáv: 50m

Gépkarabélyok

M16


Gyártó: Colt Manufacturing Company

Model: M16A1

Prototípus: 1957

Megjelenés éve: 1967

Származás: USA

Kaliber: 5.56x45mm NATO

Tüzelési mód: Fél / Automata

Torkolati sebesség: 650-750 golyó/perc

Hatótáv: 550m

Enfield


Gyártó: Enfield

Model: Enfield SA80-IW

Prototípus: 1976

Megjelenés éve: 1985

Származás: UK

Kaliber: 5.56x45mm NATO

Tüzelési mód: Fél / Automata

Torkolati sebesség: 610-775 golyó/perc

Hatótáv: 450m / 650m (SUSAT)

M14


Gyártó: Springfield Armory

Model: M14 DMR

Prototípus: 1954

Megjelenés éve: 1959

Származás: USA

Kaliber: 7.62x51mm NATO

Tüzelési mód: Fél / Automata

Torkolati sebesség: 700-750 golyó/perc

Hatótáv: 800m

FAMAS


Gyártó: Nexter

Model: FAMAS

Prototípus: 1967

Megjelenés éve: 1975

Származás: Franciaország

Kaliber: 5.56x45mm NATO

Tüzelési mód: 3-massával / Automata

Torkolati sebesség: 1000-1100 golyó/perc

Hatótáv: 450m

GALIL


Gyártó: Israel Military Industries (IMI)

Model: Galil ARM

Prototípus: Ismeretlen

Megjelenés éve: 1972

Származás: Izrael

Kaliber: 7.62x51mm NATO

Tüzelési mód: Automata

Torkolati sebesség: 630-750 golyó/perc

Hatótáv: 300-500m

AUG


Gyártó: Steyr

Model: Stg.77 Armee Universal Gewehr A1

Prototípus: 1977

Megjelenés éve: 1978

Származás: Ausztria

Kaliber: 5.56x45mm NATO

Tüzelési mód: Fél / Automata

Torkolati sebesség: 650 golyó/perc

Hatótáv: 450m

FN FAL


Gyártó: Fabrique Nationale (FN)

Model: FN FAL

Prototípus: 1947

Megjelenés éve: 1953

Származás: Belgium

Kaliber: 7.62x51mm NATO

Tüzelési mód: Fél / Automata

Torkolati sebesség: 650-700 golyó/perc

Hatótáv: 600m

AK-47


Gyártó: World-wide production

Model: Avtomat Kalashnikova 47

Prototípus: 1944

Megjelenés éve: 1947

Származás: USSR

Kaliber: 7.62x39mm

Tüzelési mód: Fél / Automata

Torkolati sebesség: 600 golyó/perc

Hatótáv: 300m

Commando


Gyártó: Colt Manufacturing Company

Model: Nonexistent flat-top CAR-15 based on the XM-177E1

Prototípus: Ismeretlen

Megjelenés éve: 1966

Származás: USA

Kaliber: 5.56x45mm NATO

Tüzelési mód: Fél / Automata

Torkolati sebesség: 750 golyó/perc

Hatótáv: 400m

G11


Gyártó: Heckler & Koch

Model: G11, Prototípus: 1970s

Megjelenés éve: Soha

Származás: Németország

Kaliber: 7.73x33mm

Tüzelési mód: Fél / Automata

Torkolati sebesség: 2.200 – 550 golyó/perc

Hatótáv: 400m

Géppuskák

Death Machine


Gyártó: General Electric

Model: GE M134 Minigun

Prototípus: 1960

Megjelenés éve: 1962

Származás: USA

Kaliber: 7.62x51mm NATO

Tüzelési mód: Automata

Torkolati sebesség: 4,000 golyó/perc

Hatótáv: Ismeretlen

RPK


Gyártó: World-wide production

Model: Ruchnoy Pulemjot Kalashnikova 74

Prototípus: Ismeretlen

Megjelenés éve: 1974

Származás: USSR

Kaliber: 5.45x39mm

Tüzelési mód: Automata

Torkolati sebesség: 600-650 golyó/perc

Hatótáv: 800m


M60


Gyártó: Saco Defense

U.S. Ordnance, Model: M60

Prototípus: 1947

Megjelenés éve: 1957

Származás: USA

Kaliber: 7.62x51mm NATO

Tüzelési mód: Automata

Torkolati sebesség: 550 golyó/perc

Hatótáv: 1,100m

HK21


Gyártó: Heckler & Koch

Model: HK21

Prototípus: 1961

Megjelenés éve: Ismeretlen

Származás: Németország

Kaliber: 7.62x51mm NATO

Tüzelési mód: Automata

Torkolati sebesség: 750 golyó/perc

Hatótáv: 1200m

Mesterlövész puskák:

Dragunov


Gyártó: Izhmash

Norinco, Zastava Arms

Model: Snayperskaya Vintovka Dragunova (SVD)

Prototípus: 1958-1963

Megjelenés éve: 1963

Származás: Szovjetúnió

Kaliber: 7.62x54mmR

Tüzelési mód: Fél Automata

Torkolati sebesség: Ismeretlen

Hatótáv: 800m


WA2000


Gyártó: Ismeretlen

Model: Ismeretlen

Prototípus: Ismeretlen

Megjelenés éve: Ismeretlen

Származás: Ismeretlen

Kaliber: .300 Win mag

Tüzelési mód: Ismeretlen

Torkolati sebesség: Ismeretlen

Hatótáv: 1000m

L96A


Gyártó: Accuracy International

Model: L96AW (Arctic Warfare) aka. AWM/AWP

Prototípus: 1982

Megjelenés éve: 1988

Származás: UK, Kaliber: 7.62x51mm NATO

Tüzelési mód: Egylövetű

Torkolati sebesség: Ismeretlen

Hatótáv: 800 m

Sörétes puskák:

KS-23


Gyártó: Tulsky Oruzheiny Zavod

Model: KS-23, Prototípus: ismeretlen

Megjelenés éve: 1970

Származás: Oroszország

Kaliber: 23 mm

Tüzelési mód: manuális újratöltés

Torkolati sebesség: ismeretlen

Hatótáv: ismeretlen

SPAS


Gyártó: Franchi S.p.A.

Model: Special Purpose Automatic Shotgun 12

Prototípus: Ismeretlen

Megjelenés éve: 1979

Származás: Olaszország

Kaliber: 12 gauge

Tüzelési mód: manuális újratöltés/gáz működtetésű

Torkolati sebesség: 4 golyó/mp

Hatótáv: Lőszertől függ

Olympia


Gyártó: Beretta

Model: 686 White Onyx

Prototípus: Ismeretlen

Megjelenés éve: Ismeretlen

Származás: Olaszország

Kaliber: 12 gauge

Tüzelési mód: 2 lövetű

Torkolati sebesség: Ismeretlen

Hatótáv: Ismeretlen

Ithaca


Gyártó: Ithaca Gun Company

Model: Model 37

Prototípus: 1933

Megjelenés éve: 1937

Származás: USA

Kaliber: 12 gauge

Tüzelési mód: manuális újratöltés

Torkolati sebesség: Ismeretlen

Hatótáv: Ismeretlen

HS-10


Gyártó: High Standard Manufacturing Company

Model: High Standard Model 10

Prototípus: 1957

Megjelenés éve: 1967

Származás: USA

Kaliber: 12 gauge

Tüzelési mód: Félautomata

Torkolati sebesség: Ismeretlen

Hatótáv: 40m

Pisztolyok

ASP


Gyártó: Smith & Wesson

Model: ASP, Prototípus: 1960

Megjelenés éve: 1960

Származás: USA

Kaliber: 9 mm Parabellum

Tüzelési mód: Félautomata

Torkolati sebesség: Ismeretlen

Hatótáv: Ismeretlen

M1911


Gyártó: Colt Manufacturing Company

Model: Colt Government M1911A1

Prototípus: Ismeretlen

Megjelenés éve: 1911

Származás: USA

Kaliber: .45 ACP

Tüzelési mód: Félautomata

Torkolati sebesség: Ismeretlen, Hatótáv: 60m

Python


Gyártó: Colt’s Manufacturing Company

Model: Colt Python (revolver)

Prototípus: Ismeretlen

Megjelenés éve: 1955-1996

Származás: USA, Kaliber: .357 Magnum

Tüzelési mód: Kettős tüzelésű

Torkolati sebesség: Ismeretlen

Hatótáv: Ismeretlen

Makarov


Gyártó: Izhevsk Mechanical Factory

Model: Pistol Makarova (PM)

Prototípus: Ismeretlen

Megjelenés éve: 1951

Származás: Szovjetúnió

Kaliber: 9x18mm Makarov

Tüzelési mód: Félautomata

Torkolati sebesség: Ismeretlen

Hatótáv: 50m

CZ75


Gyártó:

Model: CZ75

Prototípus: 1975

Megjelenés éve: 1976

Származás: Csehszlováki

Kaliber: 9x19mm Parabellum .40 S&W

Tüzelési mód: Félautomata

Torkolati sebesség: Ismeretlen

Hatótáv: Ismeretlen

Gránátvetők

RPG


Gyártó: World-wide production

Model: Rocket-propelled grenade 7

Prototípus: Ismeretlen

Megjelenés éve: 1961

Származás: USSR

Kaliber: 40mm

Tüzelési mód: Egylövetű

Torkolati sebesség: Ismeretlen

Hatótáv: 920m

China Lake


Gyártó: Airtronic

Model: Model China Lake

Prototípus: 1967

Megjelenés éve: 1968

Származás: USA

Kaliber: 40x46mm SR

Tüzelési mód: Manuális újratöltés

Torkolati sebesség: 15 lövés/perc

Hatótáv: 350m

Grim Reape


Gyártó: US Military

Model: M202A1 Flame Assault Shoulder Weapon

Prototípus: 1960, Megjelenés éve: 1978

Származás: USA

Kaliber: 66mm

Tüzelési mód: Több lövetű

Torkolati sebesség: Ismeretlen

Hatótáv: 750m


Strela-3


Gyártó: KBM

Model:9K34 Strela-3

Prototípus: 1964

Megjelenés éve: 1974

Származás: Szovjetúnió

Kaliber: Ismeretlen

Tüzelési mód: Egylövetű

Torkolati sebesség: Ismeretlen

Hatótáv: 4100m

M72 LAW


Gyártó: Talley Industries

Model: M72 LAW

Prototípus: Ismeretlen

Megjelenés éve: 1963

Származás: USA

Kaliber: 66 mm

Tüzelési mód: Egylövetű

Torkolati sebesség: Ismeretlen

Hatótáv: 200m

Kiegészítők

Ballistic Knife


-


Crossbow


-


Machete

-


Carcano

Gyártó: Mannlichter-Carcano

Model: Carcano M91/38

Prototípus: 1891

Megjelenés éve: 1892

Származás: Olaszország

Kaliber: 6.5x52mm Mannlichter-Carcano

Tüzelési mód: Egylövetű

Torkolati sebesség: Ismeretlen

Hatótáv: 600m


 

Szavazás

Hogy tetszik az oldal?
Elmegy
Zsir
Nagyon király
Rossz
Inkább maradj a játéknál :)
Asztali nézet